64060d797c9f15d23e737ee4-a2YCquXB0ZwJAY2ZPRhyLiawm2FxcegrPMZe65dVR8cuPCmLf5
top of page

Kad kavos puodelis niekada nenuviltų: 6 pagrindinės taisyklės

Įberiu porą šaukštelių kavos, užpilu karštu vandeniu, įsiberiu cukraus, pamaišau ir geriu. Ko dar gali reikėti?


Taip dar nelabai seniai mąsčiau ir aš – kol nepabandžiau kitaip.


„Devil is in the detail“ [velnias skypi detalėse], kaip mėgsta sakyti anglakalbiai. Kad kava būtų geriausio įmanomo skonio, svarbu, kiek ir kokios kavos, kaip ir kada užpilsime kokiu vandeniu ir kokia proporcija.


Jūsų akistatoje – 6 pagrindinės kavos gurmano gyvenimo tiesos.1. Atsverkite tinkamą kavos kiekį puodeliui


Turbūt kiekvienam yra tekę bent kartą stipriai nusivilti nusipirkus naujos kavos: per silpna, per karti, per rūgšti, ar kokia kitokia „per ...“. Lengvas būdas pagerinti padėtį – pakoreguoti kavos tirščių kiekį puodelyje. Tai nepadarys to „nevykusio“ puodelio tobulu, tačiau bus pirmas žingsnis link kokybiškesnio gėrimo.


Neretas mūsų kavos į puodelį deda „iš akies“. Žinome, kiek šaukštelių reikia įdėti, kad išgautume gerą skonį. Bet tas pats šaukštelis toli gražu nesutalpins tiek pat naujai įsigytos kavos, kiek talpino senosios. Kavos sveria skirtingai, nes skiriasi jų tankumas. Yra du būdai, kaip su tuo susitvarkyti: arba eiti bandymų keliu, kol atrasite, kiek tiksliai naujosios kavos šaukštelių dėti, arba naudoti svarstykles.


Keletas greitų patarimų, į ką atkreipti dėmesį, įsigijus naują kavą:

  • Jeigu įsigijote kavos, maltos stambiau nei įprastai, jos į puodelį dėkite daugiau. Jeigu įsigijote smulkiau nei įprasta maltos kavos – užteks mažesnio kiekio tam pačiam stiprumui išgauti.

  • Jeigu kava šviesaus ar vidutinio skrudinimo, ji dažnu atveju bus sunkesnė, tankesnė (t.y. tas pats šaukštelis talpins jos daugiau). Bet tuo pačiu jos gėrimas bus vandeningesnis už tamsiau skrudintos kavos puodelį. Nerekomenduojame bandyti iš jos „išlaužti“ stipresnio gėrimo į puodelį dedant 6 šaukštelius kavos – taip išryškinsite rūgštumą ir nebejausite tai kavai unikalaus skonių balanso. Jeigu nepataikėte su pirkiniu ir jis neatitinka jūsų poreikių, pasidalinkite šia informacija su kavos gamintoju. Visuomet mielai padėsime atrasti jums tinkamiausią variantą, o jei tokio tuo metu neturėsime – irgi prisipažinsime 😊

  • Plikymui siūlomas standartinis kavos tirščių kiekis – 7.5g. Jį užpilti reiktų 150ml karšto vandens. Tai puikus atspirties taškas, net jei tokia proporcija jums ne visiškai tiks.