top of page

MALTA KAVA

Šviežiai skrudinta G’day malta kava G’day skrudykloje Vilniuje skrunda įvairiausia kava ir kavos mišiniai. Čia rasite platų maltos kavos pasirinkimą – tinkamos įvariausiems ruošimo būdams. Čia taip pat jūsų laukia ir malta kava be kofeino. Mūsų el.parduotuvėje paprastai ir greitai internetu suformuosite užsakymą, o mes iškart keliausime šviežiai skrudinti ir sumalti kavos jūsų norimu malimo rupumu. Ar jums aktualu smulkiai malta kava, ar susmulkinta gan stambiai – viską lengvai pasirinksite kavos užsakymo lange. Jeigu nerasite, ko ieškote, standartiniuose pasirinkimuose (galbūt ieškote kavos aparatams, gal nesate tikri dėl malimo rupumo, o galbūt norite, kad įteiktume personalizuotą žinutę siuntos gavėjui?) – paprasčiausiai palikite mums komentarą atsiskaitymo lange ir jūsų norai bus išpildyti (pagal mūsų galimybes)! O jeigu jums itin aktualu kavos kaina – čia visuomet rasite mėnesio nuolaidą bei specialias akcijas naujienų prenumeratoriams.

Kaip laikyti maltą kavą, kad ji ilgai išliktų šviežia?

Kava skonio savybes išsaugo tik laikoma sandariai. Kavos aromatas nuolat iš lėto silpsta, išsigaruoja. Kuo daugiau oro supa kavą bei kuo dažniau jis sujudinamas, tuo greičiau vyksta nusigaravimo ir oksidacijos procesai (oksidacijos metu kava įgauna kartesnį poskonį). Dėl šių dviejų priežasčių dauguma kavos pakuočių maišelių turi vožtuvus kurie padeda užtikrinti, kad maišelis neišsipūs nuo dujų pertekliaus.

 

Malonus šalutinis privalumas – kavą galima pauostyti pakelį spustelėjus.

Visgi net ir laikant kavą be sąlyčio su oru, jos aromatingumas blėsta. Skonio ir aromatų piką šviežiai skrudinta kava pasiekia per dvi savaites, o pilnai suvartoti kavą rekomenduojame per 2 mėnesius nuo skrudinimo. Plačiau apie kavos laikymą skaitykite čia.

Kokią kavą dovanoti?

Malta kava – itin populiari dovana atsidėkojant ar einant į svečius. Kavą parinkti gan lengva, kai žinote žmogaus, kuriam dovanosite kavą, pomėgius. Visgi, ką daryti, jei žmogaus gerai nepažįstate ir norite pataikyti nežinodami tikslių jų kavos vartojimo įpročių?

Niekuomet neprašausite pasirinkę švelnią, nerūgščią klasikinę kavą, tokią kaip Jazzy Lama ar universaliąją Brazilija Minas, kuri tiks tiek įvairiems aparatams, tiek filtravimui, tiek plikymui puodelyje. Visas mūsų skrudinamas ramaus, klasikinio skonio kavas rasite čia.

Ieškodami kažko gurmaniško ir išskirtinio, rinkitės dovanoti itin aukštos kokybės, rūšinę kavą ir egzotiškesnių kraštų, tokių kaip Kolumbija, Peru, Etiopija ir pan. Kavos gurmanai dažniau renkasi Afrikoje augintas bei įdomesnių apdorojimo būdų kavas. Visas mūsų skrudinamas išskirtinio skonio kavas rasite čia.

Norint neprašauti ir suteikti gavėjui dar įvairesnių patirčių, rekomenduojame rinktis degustacinį kavų rinkinuką arba kavos skonių prenumeratą, kurie leis išragauti kelias skirtingas kavas ir išsirinkti savo mėgstamiausią. Išsirinkite savąjį rinkinuką čia.

Kaip parinkti tinkamą kavos malimo lygį?

Rupumas yra kritiškai svarbus parametras. Kuo smulkiau kava malta, tuo lėčiau per ją prabėga vanduo. Todėl smulkiai malta kava puodelyje pasižymės kartesniais poskoniais. Yra kavos ruošimo būdų, kur tai yra privalumas, kaip pavyzdžiui, espresso aparatai, mokka kavinukai ar turkiškieji ibrik’ai. Šiems kavos ruošimo būdams kava malama smulkiai, tačiau ir tarp jų yra rupumo rekomendacijų skirtumų. Smulkiausiai, iki miltų, kava malama būtent turkiškam ruošimui.

Stambesnis malimas lemia vandeningesnį kavos gėrimą. Ypač tai juntama ruošimo būduose, kuriuose naudojamas spaudimas. Per rupesnius kavos gabalėlius vanduo prasisunkia daug lengviau ir tinkamas spaudimas paprasčiausiai neišgaunamas. O įprastame puodelyje per stambus rupumas gali pasireikšti skystu gėrimu, paviršiuje liekančiais plaukioti kavos gabaliukais.

Būtent ieškant teisingo balanso tarp pakankamai stiprios, tačiau ir nenukartėjusios kavos, plikymui puodelyje rekomenduojamas vidutinis - nei labai smulkus nei labai stambus malimas.

Stambiausias malimas taikomas filtriniams ruošimo metodams (nors ir čia yra subtilių skirtumų, priklausančių nuo naudojamo filtro storio bei pačios kavos).

Išimtis – Aeropress kavinukas. Nors jame ir naudojamas filtras, šis kavinukas toks universalus, kad jame galima sukurti unikalų ir skanų kavos ruošimo receptą bet kokiai kavai ir prisitaikyti prie bet kurio kavos malimo rupumo.

Kaip pasirinkti tinkamą kavos malūną?

Ar žinodami, kaip stipriai kavos malimas įtakoja gėrimo skonį, nenorėtumėte patys turėti galimybę jį pasireguliuoti? Jeigu planuojate įsigyti kavos malūną, būtinai atkreipkite dėmesį į keletą dalykų.

Svarbiausia kavamalės dalis yra ta, kuri ir atsako už pupelių smulkinimą. Labai svarbu, kad taikoma malimo metodika užtikrintų tolygų pupelių gabaliukų dydį. Dėl to patikimiausias pasirinkimas – girnų malūnėliai (angl. Burr grinder). Geležtes naudojančios kavamalės (angl. Blade grinder) kavą sumala netolygiai – kol dalis kavos jau pavirto į miltus, kitos kavos pupelės vos paliestos.

Girnų malūnėliai leis jums patiems nustatyti norimą kavos malimo rupumą ir jį keisti, taip vis tobulinant kavos gėrimo skonį, arba pritaikyti vis kitam ruošimo būdui. Taigi, antras labai svarbus aspektas – malimo rupumo reguliavimo spektras ir žingsnio dydis. Kuo tiksliau galima užfiksuoti girnas, tuo labiau susidraugausite su savo naujuoju malūnėliu.

Taip pat rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į malūno girnų ilgaamžiškumą, jų dydį (kuo didesnės girnos, tuo mažiau sūkių reikės atlikti tam pačiam kavos kiekiui sumalti), malūnėlio naudojimo ergonomiškumą (jei tai rankinis įrenginys), malimo žingsnio fiksaciją bei indo talpą.

Esame atrinkę keletą patikimų rankinių kavamalių, kurias drąsiai rekomenduojame. Jas rasite čia.

bottom of page